כל מה שאתם צריכים לדעת צעד אחרי צעד איך לבחור משטח פעילות לתינוק :

ניתן לניקוי 

שבוחרים לא רק משטח פעילות לתינוק, אלא כמעט כל מוצר שקשור לתינוקות, העדיפות היא תמיד למצוא משטח איכותי שניתן לנקות אותו בקלות.

היגיינה באופן כללי היא תמיד חשובה, אבל החשיבות שלה עולה יותר כאשר מדובר על ילדים קטנים. במיוחד אחרי התקופה של נגיף הקורונה אנו שמים לב ודגש רב יותר על היגיינה באופן כללי ואצל ילדים.

אצל תינוקות המערכת החיסונית היא די חלשה, כל דבר הכי קטן יכול לתקוף את המערכת החיסונית. ולכן, חשוב למצוא משטח פעילות לתינוק שניתן לנקות אותו.

חומרי הניקוי והחיטוי אלו חומרים הכוללים בתוכם חומרים כימיים, אותם חומרים יכולים להרוס את משטח הפעילות ולכן חשוב לבחון גם מהו החומר ממנו עשוי משטח הפעילות.

החומר ממנו עשוי משטח הפעילות 

ישנם משטחי פעילות לילדים העשויים מגוון חומרים שונים, בין אם מדובר על משטח מים לתינוק או כל משטח פעילות אחר.

חומרים מסוימים שבאים במגע עם חומרי ניקוי יכולים להיהרס שזה כולל פגיעה בצבע של המשטח, או אפילו ממש חשיפה לחומרי ניקוי בעלי ריכוז פעיל גבוה מאוד שיכול להמיס את החומר ממנו עשוי משטח פעילות לתינוק.

בנוסף ככל שמדובר על חומר יותר איכותי, הוא יכול להחזיק לתקופה יותר ארוכה ולהיות מוצר שיוכל להיות לשימוש לתקופה ארוכה, ואם ממש בא לכם יש לא מעט מוצרים איכותיים במחירים הוגנים שזוכים גם לעבור אחרי תקופה לאחים הקטנים שיבואו בעתיד.

תו תקן

כל מוצר לילדים מחויב באישור תו תקן ישראל של מכון התקנים, למרות זאת ישנם לא מעט מקומות שבהם אנו זוכים לפגוש מוצרים לילדים ותינוקות ללא תו תקן.

ברגע שאתם קונים מוצר, חשוב לוודא שהוא עבר תקנים מחמירים, כל הבדיקות האלו של תו תקן הן קריטיות, הן בודקות את איכות החומרים, שהתינוק לא יכול להיפגע מהמשטח, שאין חומרים מסוכנים אליהם התינוק נחשף ועוד.

נוח וקל לאחסון 

משטחי פעילות לתינוקות הם בדרך כלל מסורבלים, הם כוללים בתוכם המון חלקים והופכים להיות מאוד גדולים ברוב המקרים.

לכן, חשוב לוודא ולמצוא משטח פעילות שניתן לאחסן אותו בקלות. ככל שנוחות האחסון של המשטח יותר טובה יהיה לכם קל להתנהל איתו, בנוסף משטח פעילות שנוח לאחסון הוא כזה שתוכלו ללכת איתו גם לטיולים או ביקורים עם התינוק במקומות אחרים.

עדיפות לצבעים בהירים

האמת בשביל לדעת איך לבחור משטח פעילות לתינוק, לא צריכים להיות מומחים, אבל חלק מהטיפים והדגשים האלו הם קריטיים.

אחד הדברים הוא גם בחירה בצבעים בהירים. למה דווקא צבעים בהירים?

ראשית, צבעים בהירים אלו צבעים המעניקים שלווה ורוגע, כדאי מאוד שהתינוק יהיה חשוף לצבעים האלו ולא לצבעים כהים. נכון, אין אפשרות למנוע באופן כללי את החשיפה של התינוק לכל הצבעים הכהים, אבל לפחות שמדובר על משטח פעילות לתינוק, כדאי מאוד שהוא בצבעים בהירים.

בנוסף, אמרנו משטח פעילות יכול להתאים לאחים הקטנים…. מה קורה אם זאת בת? למשל אם יש לכם בן וקניתם לו משטח פעילות בצבע בהיר, הצבעים האלו יכולים להתאים לאחר מכן גם לבנות.